Ивет с отлично бягане и осма позиция на финала на 200 метра

4489 0

Българската спринтьорка Ивет Лалова зае осмото място във финала на 200 м на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тя завърши за 22,69 сек.

Това беше второто й участие във финал на 200 м на олимпийски игри. Преди 12 години в Атина тя стана пета.

Шампионка стана Илейн Томпсън от Ямайка с 21,78 сек. Тя изпревари с 0,10 сек световната шампионка в дисциплината Дафне Схипърс.

32-годишната ни топ спринтьорка финишира втора във втората полуфинална серия с личен резултат за сезона - 22.42 секунди при попътен вятър от 0.1 м/сек. По този начин тя намери място сред най-добрите осем по право.

Пред Ивет в серията завърши само Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар) с личен рекорд от 22.28 секунди.

С най-добър резултат за финала се класира световната шампионка от Пекин 2015 и европейска рекордьорка холандката Дафне Схипърс. Тя спечели първия полуфинал с време 21.96 секунди.

ВИЖТЕ ДРАМАТИЧНАТА БИТКА, КОЯТО ДОНЕСЕ ПЪРВИЯ НИ МЕДАЛ

Втори резултат, преди битката за разпределението на медалите, дадоха американката Тори Боуи и олимпийската шампионка от Рио на 100 м Илейн Томпсън от Ямайка. Те спряха хронометрите на 22.13 секунди.

Останалите финалистки на 200 м бяха Мишел-Лий Ахий (Тринидад и Тобаго), Деаджа Стивънс (САЩ) и европейската шампионка от Амстердам 2016 Дина Ашър-Смит (Великобритания).