Грациите сгрешиха на 3 бухалки и 2 обръча, но са на финал

2372 0

Българският ансамбъл по художествена гимнастика не се представи на очакваното високо ниво в съчетанието на 3 бухалки и 2 обръча на Игрите в Рио. Нашите момичета направиха три грешки и получиха оценка от 16.616. За трудност те получиха оценка от 8.550, а за изпълнение - 8.066.

Първата грешка българките направиха още в началото, а в края на представянето си изпуснаха на два пъти бухалките си. Това им отреди петото място в класирането, а след съчетанието на Беларус момичетата на Ина Ананиева заеха шестото място. Крайното им класиране е седмо място.

Иначе ансамбълът ни започна доста ефектно съчетанието си и пак показа невероятен синхрон. Те играха под съпровода на музиката от филма "Матрицата".

До края само отборът на Испания може да задмине България, така че ансамбълът ни ще бъде на финал утре.