Олимпийският шампион разкрит от Аржентина в Рио 2016

Снимка: Gulliver/Getty Images

659 0

Олимпийският шампион от Лондон 2012 Русия записа неприятно поражение във втория си мач на Игрите в Рио 2016 - 1:3 от Аржентина. След като спечелиха с 3:1 над Куба в дебютната си среща, златните медалисти отпреди 4 години катастрофираха срещу "албиселесте".

Аржентина спечели първия гейм с 25:18, но загуби втория със същия резултат. Ново 25:18 за южноамериканците ги доближи до успеха, а в 4-ия сет те осъществиха страхотен обрат и се добраха до крайната победа с 25:21 за общо 97 минути.

Аржентинците направиха повече блокади - 11 на 7, въпреки че атаките със забивка бяха в полза на руския тим - 56:53. От сервис отново "албиселесте" бяха по-ефективни със своите 6 аса срещу три на съперника, като повечето грешки бяха извършени от "сборная" - 23 срещу 15.

Бруно Лима наниза 17 точки за победителите, а Факундо Конте допринесе с 13. Егор Клюка бе най-резултатен за Русия с 16 точки, а Константин Бакун добави 14.