Мама ще се гордее - двама братя с титла и сребро в Рио 2016

Снимка: Guliver/Getty Images

989 0

Едва за девети път в историята на летни и зимни Олимпийски игри двама братя се изкачиха на почетната стълбица (като първи и втори) в едно и също състезание! Алистър Браунли стана новият олимпийски шампион в триатлона, а брат му Джонатан заслужи сребърен медал в Рио 2016. Бронзът остана за един от южноафриканците Хенри Шоман.

Олимпийският триатлон се състои от плуване на 1.5 км, колоездене на 40 км и 10-километрово бягане.

За братята Браунли да си правят компания на подиума не е нещо ново - те го направиха и в Лондон 2012, но тогава Алистър стана шампион, а Джони грабна бронза. Човекът, който ги раздели преди 4 години в крайното класиране - испанецът Хавиер Гомес - е контузен и не участва в Рио, а считаният за основен техен претендент Марио Мола (също от Испания) имаше сили само за осмата позиция.