Ивет Лалова на финал на 200 метра на Олимпиадата в Рио!

5849 0

Ивет Лалова се класира за финала на 200 метра гладко бягане на Олимпиадата в Рио. Българската спринтьорка записа отлично време от 22.42 секунди, финиширайки на второ място във втория полуфинал в дисциплината.

Преди нея завърши само представителката на Кот д'Ивоар Мари-Жозе Та Лу, която записа личен рекорд от 22.28 секунди.

За Лалова това ще е втори олимпийски финал на 200 метра, след като тя стигна до последното бягана на Олимпийските игри в Атина. Както е известно, след това Ивет счупи крак, което застраши кариерата ѝ, но сега, 12 години по-късно, тя отново ще бяга в опит да грабне изненадващ медал. Самото ѝ влизане във финала, и то като най-възрастна сред участничките, е огромен успех.

Българката стартира добре и с влизането във виража се бореше за втората позиция. На правата вече беше на второ място пред Донна Нелсън и във финалните метри успя да удържи атаката на австралийката.

Иначе първата полуфинална серия беше най-оспорвана, като Дафне Схипърс успя да спечели срещу Илейн Томсън - шампионката в 100-те метра. Холандката закова хронометъра на 21.97, слизайки под 22 секунди още в полуфиналите.