Бразилия е на полуфинал по футбол!

Снимка: Guliver/GettyImages

914 0

Бразилия е на полуфинал по футбол! Не става въпрос обаче за Неймар и компания, а за женския отбор на "селесао". Бразилките се наложиха над Австралия със 7:6 след изпълнение на дузпи.

И двата тима имаха своите възможности да се победят в редовното време и продълженията, но в крайна сметка не успяха. Двата отбора вкараха първите си четири дузпи, а при петата дузпа голямата звезда на домакините Марта пропусна и падна на колене, обляна в сълзи. Вратарката на Австралия Лидия Уилямс се хвърли майсторски и спаси, но след нея и колежката й Барбара показа здрави нерви и спаси удара на Катрина Гори.

След това отборите продължиха до пропуск и Барбара направи ново геройство, отразявайки още един удар- на Алана Кенеди. Двубоят беяе наблюдаван от 60 000 души  на  легендарният "Маракана".

За полуфиналите се класираха и националките на Канада. Канадките се наложиха с 1:0 над Франция с гол на Софи Шмид в 56-ата минута в повторение на мача за бронзовите медали от Лондон преди четири години. Както и тогава, победата е за момичетата от северна Америка.

Същевременно олимпийският шампион от последните три издания на Игрите САЩ загуби сензационно на четвъртфиналите на турнира. Американките отстъпиха с 4:5 след дузпи пред тима на Швеция, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Женският тим на Германия също намери място на полуфиналите след победа над Китай с 1-0.

Турнир по футбол за жени от олимпийските игри в Рио де Жанейро, четвъртфинали:

САЩ - Швеция 4:5 след дузпи (0:0 на полувремето, 1:1 в редовното време и продълженията)

Китай - Германия 0:1

Канада - Франция 1:0

Бразилия - Австралия 7:6 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията