Армстронг с трета олимпийска титла, наградата е прегръдка

Снимка: Guliver/Getty Images

862 0

Британската ветеранка Кристин Армстронг спечели трета поредна олимпийска титла, след като бе най-бърза в преследването по часовник днес.

ЛЕГЕНДАТА КАНЧЕЛАРА СТАНА БЕЗСМЪРТЕН В РИО 2016

42-годишната Армстронг спечели златния медал в дисциплината на Олимпийските игри в Пекин и Лондон, като по този начин се превърна в първия колоездач, спечели три поредни титли в една дисциплина.

Британката измина дистанцията от 29.7 километра за 44 минути, 26.42 секунди, като изпревари с 5.55 секунди рускинята Олга Забелинская. Трета остана холандката Ана ван дер Бреген.

След финала първата ѝ работа бе да прегърне сина си, което трогна британските фенове на спорта.

При мъжете дисциплината спечели легендарният Фабиан Канчелара, за когото 2016-та е последната година в голямото колоездене.