Кристиано срещу Бейл: Предимството на единия е смазващо

2383 0

Португалия се изправя срещу Уелс в първия полуфинал на Евро 2016 би мнозина виждат сблъсъка като битка между двамата лидери в двата отбора - Кристиано Роналдо и Гарет Бейл. Испанското издание "Marca" направи преглед на мачовете, в които настоящите съотборници в Реал Мадрид са се изправяли един срещу друг - предимството на Роналдо е тотално.

Ето кои са петте сблъсъка между Роналдо и Бейл:

1. ФА Къп, сезон 08/09 (четвърти кръг), 24 януари 2009 г. Манчестър Юнайтед - Тотнъм 2:1. Павлюченко извежда Тотнъм напред рано в мача на "Олд Трафорд", но с голове на Скоулс и Бербатов "червените дяволи" правят обрат до 2:1.

2. Карлинг Къп, сезон 08/09 (финал), 01 март 2009 г.- Манчестър Юнайтед - Тотнъм 4:1. Двубоят на "Уембли" завършва 0:0 в редовното време и продълженията и се стига до дузпи. При тях Манчестър Юнайтед надделява с 4:1, като Кристиано реализира своята дузпа.

3. Висша лига, сезон 08/09 - Манчестър Юнайтед - Тотнъм 5:2

"Шпорите" са близо до отмъщението, след като повеждат с 2:0, но "червените дяволи" обръщат до 5:2. Роналдо се отчита с 2 гола. Бейл играе само в последните минути, като заменя Модрич.

4. Шампионска лига, сезон 10/11, четвърти кръг - Реал Мадрид - Тотнъм 4:0. Англичаните са шокирани на "Бернабеу" с два гола на Адебайор, един на Ди Мария и един на Роналдо.

5. Шампионска лига, сезон 10/11, четвъртфинален мач реванш - Тотнъм - Реал Мадрид 0:1. Реал побеждава след грешка на вратаря на "шпорите" Аурелио Гомеш, който пуска топката между ръцете си след далечен изстрел на Роналдо. Бейл играе цял мач и участва в няколко от атаките на своя тим.

Така заключението е, че в 5 мача срещу Бейл Роналдо има пет победи и пет реализирани гола.