Бонучи биел дузпа за първи път в кариерата си и още цифри от Германия - Италия

1609 0

Интересни цифри излъчи статистиката след четвъртфиналния мач на Евро 2016 между Германия и Италия. В този двубой германците се наложиха с 6:5 след изпълнение на дузпи.

1 - За първи път Италия отпада от Германия в плейофите на голям турнир

1 - Леонардо Бонучи за първи път в кариерата си изпълнява дузпа в редовното време на мач

1 - С първия си удар към вратата Месут Йозил вкара гол

3 - Толкова голове е вкарал Йозил във вратата на Италия - най-добрият му резултат

3 - Толкова пъти Италия е губила след дузпи на европейски първенства (5 опита)

6 - Толкова пъти поред Германия е печелила след изпълнение на дузпи

8 - В толкова мача до снощи Италия не познаваше вкуса на поражението в мачовете срещу Германия (4 победи и 4 равенства)

37 - Толкова мачове на големи международни турнири има Бастиан Швайнщайгер. Той повтори рекорда на сънародника си Мирослав Клозе.

41 - Толкова минути бяха нужни на Германия, за да нанесе първия си удар към вратата на съперника. Най-лошият резултат на отбора на Европейско от 1980 г.

50 - Толкова процента от играчите, които бяха титуляри снощи, са били в стартовия състав на своя тим в полуфинала на Евро 2012 - 7 германци и 4 италианци

56- Такъв е процентът победи на Италия под ръководството на Антонио Конте (14 победи, 7 равни, 4 загуби)