Възходът продължава! Млада и вдъхновена България удари Кипър, „орли“ донесоха третата поредна победа на „лъвовете“ при Кръстаич

Снимка: Lap.bg

10992 0

Националният отбор по футбол на България продължи с възходящото си представяне. „Лъвовете“ треснаха с 2:0 Кипър на стадион „АЕК Арена“ в Ларнака в приятелска среща.

Така трикольорите записаха трета поредна победа под ръководството на новия селекционер Младен Кръстаич. Успехът срещу кипърците е десети за България в общо 12 срещи между двете страни.

В герои на нашите се превърнаха звездите на Лудогорец Кирил Десподов и Спас Делев. Двамата вкараха по едно попадение и асистираха един на друг за головете. Десподов откри резултата в 24 минута, след като преди това направи два пропуска. Делев фиксира крайния резултат от воле в 71-ата минута. По този начин вдъхновеният ни и тотално подмладен национален отбор продължи с възхода си при Младен Кръстаич.

Официален дебют за България направи 19-годишният талант на Фиорентина Димо Кръстев. Младият защитник преживя и доста негативни емоции, след като в 74-ата минута бе окървавен след удар с лакът, а малко по-късно получи и тежък удар в коляното.

Двубоят започна с териториално превъзходство на момчетата на България. Още в 1-ата минута Илиан Илиев получи шанс да обстрелва вратата на Панайи. Той шутира от дъгата на пеналта, но вратарят улови.

Дебют с екипа на България прави 19-годишният талант на Фиорентина Димо Кръстев.

"Лъвовете“ пропиляха най-чистото си положение от началото на мача в 18-ата минута. Десподов получи перфектен пас от съотборника си в Лудогорец Антон Недялков. Капитанът ни прехвърли технично вратаря на домакините, но топката премина над вратата.

Само 180 секунди по-късно Десподов отново не успя да разпечата мрежата на домакините. Той получи пас в пеналта от Марин Петков и преодоля вратаря, но Антониадис изби удара му на метър от голлинията.

ГОЛ! Десподов откри резултата от третия си опит в рамките на 6 минута. Спас Делев го намери перфектно в пеналта  и този път звездата на Лудогорец не сбърка от 8-9 метра – 0:1.

Българите определено стояха по-добре на терена и заслужено стигнаха до преднина в мача. Кипърците стигнаха до първата си по-добро положение чак в 33-ата минута. Тогава Йоанис Питас получи топката в наказателното поле, преодоля Наумов, а след това Петко Христов изчисти пред голлинията.

Кирил Десподов нямаше шанс да удвои в 42-ата минута. Йоан Стоянов намери капитана ни в пеналта, а той стреля, но след рикошет в защитник топката срещна и страничната греда. След това вратарят Панайи изчисти.

На почивката Младен Кръстаич извърши две промени в състава. На терена се появиха Филип Кръстев и Янис Карабельов, които замениха Никола Илиев и Илия Груев.

След антракта домакините леко се поактивизираха. Те обаче така и не достигаха до сериозна голова опасност пред нашата врата.

ГОЛ! България удвои преднината си в 71-ата минута. Кирил Десподов върна жеста на Спас Делев като му асистира за второто попадение в мача. Капитанът ни намери нисичкия нападател, който овладя на гърби и от воле матира Панайи – 0:2.

В 74-ата минута Христофи удари с лакът в лицето Димо Кръстев. Нашият защитник се строполи на тревата разкървавен.

СЪСТАВИ:

Кипър: 1. Костас Панайи – 4. Стелиос Андреу, 25. Христос Шелис, 19. Константинос Лайфис, 3. Мариос Антониадес – 20. Йоргос Кастанос, 6. Александър Гогич, 8. Хамбос Кириаку (К) – 17. Лоизос Лоизу, 11. Андроникос Какули, 23. Йоанис Питас

България: 1. Даниел Наумов – 14. Антон Недялков, 3. Димо Кръстев, 15. Петко Христов, 13. Йоан Стоянов – 4. Илия Груев, 16. Илиан Илиев, 18. Никола Илиев, 22. Марин Петков – 7. Спас Делев, 11. Кирил Десподов (К)

България за последно игра в турнира Лига на нациите. Селекцията на Младен Кръстаич  победи последователно Гибралтар и Северна Македония. Първо „лъвовете“ разбиха с 5:1 футболното джудже в Разград, а след това изковаха ценен успех с 1:0 в Скопие.

Кипър загуби с катастрофалното 1:5 при визитата си на Косово в Лигата на нациите н последната си среща. Преди това кипърците удариха с 1:0 Гърция на Острова на Афродита.

Двата отбора ще се изправят един срещу друг за 12-и път. В досегашните сблъсъци между представителните селекции на страните трикольорите регистрираха 9 победи, 1 равенство и 1 загуба.

България ще опита да продължи и успешната си серия при новия селекционер Младен Кръстаич. През септември, когато сърбинът дебютира, „лъвовете“ записаха въпросните две победи над Гибралтар и Северна Македония.