След краха срещу Швеция: България U17 записа първи точки по пътя към Евро 2024

826 0

Националният отбор по футбол на България до 17-годишна възраст записа равенство 0:0 с връстниците си от Румъния в мач от група "2", част от елитните квалификации за Европейското първенство през 2024 година. Срещата се проведе в Буфтя, Румъния.

Развой на България - Румъния

Още: Треньорът на Танзания с похвали: България е страна с огромни футболни традиции

Двубоят започна много равностойно, а в следващите минути възпитаниците на Тодор Симов взеха инициативата, но не успяха да създадат нищо по-сериозно пред румънската врата.

"Лъвчетата" успяха да си отдъхнат в 25-ата минута, когато гредата спаси нашите момчета. Румънците организираха добра атака, която завърши с удар в страничния стълб, който бе дело на Текереш.

Втората част бе доста оспорвана, като имаше много ситуации и пред двете врати. Добри изяви на двамата вратари - Кехайов и Унгуреану, допринесоха за това да не падне гол в срещата.

Въпреки липсата на победа за нашите момчета, шансовете за класиране на европейското първенство остават. Швеция вече си гарантира първото място с 6 пункта, Уелс е втори с 3 точки, а България и Румъния имат по 1 точка. Следващият мач на "лъвчетата" е именно срещу "драконите".

Още: Ивайло Ангелов преброи повече охрана и полиция, отколкото фенове за България - Танзания (СНИМКА)