Най-големият талант на България получи позорно малко игрово време за юношите в контрола

Снимка: Официален сайт на БФС

2095 0

Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна изстрадана победа над Естония с 1:0. Двубоят бе част от приятелски турнир в Загреб, а в герой за "лъвовете" в събота се превърна Мартин Георгиев в 78-ата минута.

Възпитаниците на Йордан Петков бяха близо до втори гол в двубоя чрез Антоан Стоянов, чийто изстрел от пряк свободен удар бе отразен от вратаря на естонците Парейко в самия край на сблъсъка.

Интересно е да се отбележи, че определеният преди броени дни от the Guardian като един от най-големите таланти в целия свят - Валентин Йотов, влезе в игра срещу естонците едва в 86-ата минута.

В последния си мач от турнира на хърватска земя България U19 ще се изправи срещу домакина Хърватия. Срещата е на 17 октомври от 12:00 ч.