Кристиян Малинов с асистенция при успех в Белгия

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

1833 0

Българският полузащитник Кристиян Малинов изигра цял мач и записа асистенция при драматичната победа на Льовен с 3:2 като домакин над Шарльороа. Срещата бе част от осмия кръг на белгийския футболен елит, а победителите трябваше да правят обрат за крайния успех.

Бившият халф на Литекс и ЦСКА подаде за първия гол на Льовен в 22-ата минута, дело на Матийо Мертенс, с който домакините изравниха за 1:1. Преди това Шарльороа бе повел в 13-ата минута чрез Даан Хейманс.

Испанският нападател Марио Гозалес даде аванс на Льовен в 62-ата минута, но в 76-ата гостите отново изравниха след изпълнението на дузпа. Автор на победния гол за отбора на Малинов в 85-ата минута бе отново Марио Гонзалес.

По този начин тимът на Льовен укрепна на четвъртото място във временното класиране в Юпилер Лига с 16 точки, а българинът не се бе отчитал с гол или асистенция в първенството от сезон 2020/2021.