Австрия надигра юношите на България, но "приятелски" победи минимално

Снимка: Официален сайт на БФС

1472 0

Юношеският национален отбор на България до 18 години загуби от Австрия в приятелски мач, игран на Националната футболна база в Бояна. "Лъвчетата" отстъпиха с 0:1, но не се представиха на ниво.

Това бе втора контролна среща между двата тима в рамките на три дни, но в първия случай поройният дъжд, излял се над София, прекрати двубоя на полувремето при резултат 1:0 в полза на "лъвчетата".

Австрия вкара единственото попадение в мача през първия четвърт час - в 13', когато точен бе Тим Трюмер. Той бе изведен сам срещу българския вратар и успя да го преодолее технично.

Родният тим стоеше по-добре през първото полувреме, но не успя да се противопостави на съперника. Австрийците притискаха сериозно, но не успяха да стигнат до второ попадение, въпреки че имаха няколко добри възможности.

След почивката гостите също създадоха положения, някои 100-процентови, но ги изпуснаха. България пък завърши контролата без чисто голово положение.

Съставът на България: Алекс Божев, Валентин Йотов, Росен Божинов, Михаил Цонев, Росен Маринов, Илиан Антонов, Захари Атанасов, Антоан Стоянов, Константин Павлов, Асен Митков, Борислав Маринов