Младежите не се дадоха на Русия в здрав мач

Снимка: Официален сайт на БФС

3143 0

Младежкият ни национален отбор до 21 години завърши 0:0 срещу Русия в квалификация за Евро 2021. Срещата се игра на стадион "Славия" в София. По този начин отборът ни вече има 4 точки и е втора позиция с групата си. Единствено Полша има две победи.

Като цяло руснаците доминираха в двубоя, но националите ни се стремяха да сведат до минимум опасностите пред вратата на Наумов. Най-опасното положение за "лъвчетата" бе през първата част, когато Калоян Кръстев се оказа фронтално срещу руската врата, но ударът му беше спасен от стража на Спартак (Москва) Александър Максименко.

В началото на второто полувреме Игор Дивеев се разписа, но попадението бе отменео, тъй като съдията видя фаул в атака. В 87-ата минута нападателят Иван Игнатиев, който влезе в игра през втората част, бе изгонен от игра с директен червен картон, след като удари без топка български играч.