България с първа победа за 2018 година въпреки незадоволителното представяне срещу Казахстан

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

7085 0

Националният отбор на България записа първа победа за 2018 година. "Лъвовете" спечелиха с 2:1 срещу Казахстан, воден от Станимир Стоилов на стадион "Панчо Арена" в Унгария.

През първата част Ивелин Попов вкара 14-я си гол за националния тим след точно изпълненеа дузпа. След почивката играчите на Мъри наложиха натиск и заслужено стигнаха до изравнително попадение.

Все пак момчетата на Петър Хубчев стигнаха до успеха, който дойде в последната 93' на мача. Отборът ни стигна до свободен удар, при който Спас Делев центрира, а Николай Бодуров с глава вкара за 2:1.

В първите 20' от срещата двата тима не предприемаха атаки към противниковата врата, като играта предимно се развиваше в средата на терена. Националният отбор на България непрестанно бе подкрепян от фенове, дошли на "Панчо Арена".

В 23' се стигна до дузпа за България, след като Станислав Манолев проби в наказателното поле и бе фаулиран от Суюмбаев. Ивелин Попов застана зад топката и неспасяемо прати топката в мрежата на Плотников.

Втората част на мача започна с натиск на "гостите" от Казахстан и за разлика от първата част, на няколко пъти притесниха Пламен Илиев. Добрата им игра даде резултат 10' след подновяването на играта, когато резервата Тунгишбаев се възползва от неразбирателство в нашата защита и от близко разстояние изравни резултата.

Добрата игра на играчите на Мъри продължи и след попадението. В 75' те бяха близко до нов гол, след като Костадинов фаулира играч в жълто до дъгата на наказателното поле, но при нанесения удар топката спря в българската стена.

В последната секунда на срещата България получи право да изпълни свободен удар в ляво от вратата на Казахстан. Спас Делев центрира, Плотников излезе неразчетено и Николай Бодуров вкара един от най-лесните голове в кариерата си, за да донесе победата на своя тим.

Преди мача

Отборът на България излиза във втората си контрола за 2018 година. По-рано този месец "лъвовете" загубиха от Босна и Херцеговина в Разград с минималното 0:1. Момчетата на Петър Хубчев показаха добър, атакуващ футбол и заслужаваха да вкарат поне едно от положенията, които създадоха.

Днес България се изправя срещу Казахстан, воден от Станимир Стоилов. По-рано днес Мъри разкри и стартовия си състав за срещата.

Състави:

България: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Цветомир Панов, Георги Костадинов, Симеон Славчев; Станислав Манолев, Ивелин Попов, Георги Миланов; Спас Делев

Казахстан: Владимир Плотников, Гафуржан Суюмбаев, Сергей Малий, Евгений Постников, Абзал Бейсебеков, Исламбек Куат, Бактиер Зайнутдинов, Бауиржан Исламхан, Роман Муртазаев, Еркебулан Сейдахмет, Сергей Хижниченко