В Италия: Лудогорец е убиец на гиганти, ако помирише кръв - тежко на Милан


В Италия: Лудогорец е убиец на гиганти, ако помирише кръв - тежко на Милан
Снимка: принтскрийн

2746 0

Милан в никакъв случай не бива да подценява своя съперник в 1/16-финалите на Лига Европа - Лудогорец. Причината за това е славата на българския тим на убиец на гиганти в евротурнирите, създаден от 2012 година насам. Качествата на отбора на Димитър Димитров също не са за подценяване.

Заключението е на италианското издание "Football Italia", което анализира съперника на "росонерите" и ги предупреди да внимават.

Основното предимство на разградчани е, че за последните 5 години те са победили 7 сериозни съперници на европейска сцена, а с други 4 са завършили наравно. Както е известно, победите са над Партизан, ПСВ (Айндховен), Динамо (Загреб), Лацио (на "Олимпико", Базел, Брага и Хофенхайм. Равенствата са с ПСЖ, Ливърпул, Лацио и Копенхаген. "И това са само тези, които си струва да отбележим", пише изданието.

Посочва се, че Лудогорец няма да се даде лесно на именития си съперник, защото дотук в Лига Европа този сезон са паднали само веднъж - от Истанбул Башакшехир. Българският тим завърши на второ място в групата си.

"Ако Милан вземе насериозно Лига Европа, тогава те ще трябва да имат достатъчно в своя арсенал, за да преодолеят трудните и талантливи български шампиони. Да ги подценят, би било опасно, тъй като те имат история на убиец на гиганти и ще помиришат кръвта, ако колосите не са готови. Милан имаха своя "Алберто Бриньоли момент" вече тази година и няма да искат друг такъв в България", пише "Football Italia".

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички