Резервите на Лудогорец взеха само точка от Локо (Сф)

1276 0

Лудогорец завърши 2:2 при гостуването си на Локомотив (СФ) в мач от шестия кръг на "А" група.

Треньорът на гостите от Разград Георги Дерменджиев направи цели девет промени в титулярния си състав в сравнение с последния мач - гостуването на Стяуа (0:1) в първия двубой от плейофите на Шампионската лига. Единствено Върджил Мисиджан и Жуниор Кайсара играха в Букурещ и излязоха в стартовата единадесеторка в "Надежда". В сряда е реваншът срещу румънците и това бе причината Дерменджиев да направи толкова голям брой промени в състава си. Този ход обаче се оказа доста неуспешен, след като резервите не се представиха убедително и Лудогорец записа второ равенство от началото на първенството и вече заема второ място във временното класиране зад лидера ЦСКА.

Българският шампион се опита в началото да реши изхода на двубоя и още в 9-ата минута поведе в резултата. Привлеченият от Ботев (Пд) Абел Анисе премина през няколко защитници на домакините и с хубав удар от далечно разстояние вкара първия гол на стадиона в "Надежда".

"Железничарите", подкрепяни от 200 запалянковци, не се предадоха и в 31-ата минута изравниха чрез Елтон дош Рейеш, който се разписа след силен и точен удар от над 30 метра.

След почивката футболистите на Локомотив (Сф) излязоха доста мобилизирани и успяха да направят пълен обрат в срещата. Ламжед Шехуди центрира, топката попадна в Евертон Джилио-Том, който безпроблемно вкара за 2:1.

Задачата за Лудогорец още повече се усложни в средата на втората част, когато бразилският защитник Шоко получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Въпреки това Абел Анисе даде сериозна заявка за титулярното място и срещу Стяуа в сряда вечерта. Халфът успя да отбележи втория си гол в мача в 83-ата минута и донесе равенството на гостите.

Така Локомотив (Сф) спечели първата си точка срещу Лудогорец. Досега "железничарите" имаха шест загуби от същия брой мачове срещу българския шампион.