Резервите на Лудогорец не простиха на Ботев (Враца)

6763 0

Лудогорец успя да се класира с лекота за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като разби втородивизионния Ботев Враца с 5:1.

В този мач разградчани трябваше да са гости, но въпреки това, мачът се проведе на "Лудогорец Арена" по взаимно съгласие между двата тима, заради ремонтни дейности на стадиона във Враца.

Треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев бе дал почивка на основните си играчи, тъй като пред тима от Разград ни предстоят два изключително важни мача – срещу Левски в София в първенството и срещу Реал (Мадрид) в София в Шампионската лига.

Шампионът на България демонстрира пълно надмощие над своя противник и напълно заслужено се поздрави с успеха, а този мач бе добър повод на треньора Георги Дерменджиев да даде шанс на някои от играчите, които  получават рядко шанс за изява.

Кишада вкара първия гол в мача за разградчани в 23-ата минута, а четири минути след това новото попълнение Eрнандес също се разписа.

Пак той заби второ попадение в 39-ата за 3:0, но врачани също вкараха чрез Петков в 55-ата минута.

Две минути след това Савич си заби автогол, а крайният резултат оформи Кишада в 69-ата минута.