Поредна раздяла с футболист в Лудогорец? Шампионът прибира почти 2 милиона лева


Поредна раздяла с футболист в Лудогорец? Шампионът прибира почти 2 милиона лева
Снимка: ludogorets.com

21719 0

Броени дни, след като Мунир Шуиар бе преотстъпен под наем на швейцарския Цюрих, Лудогорец вероятно ще се раздели с още един футболист, който не е част от плановете на треньора Георги Дерменджиев, съобщават колегите от "Мач Телеграф".

Лудогорец се разделя с бранител?

Става въпрос за аржентинския защитник Франко Русо. През пролетта той игра под наем в белгийския Льовен, където участва в 12 мача и отбеляза един гол. От Льовен са доволни от представянето на опитния играч и вероятно ще използват опцията да го купят през юли.

Още: Летен трансферен прозорец в Първа лига: Иван Турицов ОСТАВА! (ОБНОВЯВА СЕ)

 Франко Русо напуска Лудогорец

В момента Русо е оценяван на 900 000 евро, което е близо 2 милиона лева. Той се присъедини към Лудогорец от Майорка през януари 2023 година и изигра 38 мача, в които вкара 3 попадения. Въпреки това, той не успя да се наложи пред конкуренцията на играчи като Оливие Вердон, Сонко Сундберг и Диниш Алмейда. Ръководството на Лудогорец и самият футболист прецениха, че ще е по-добре за него да играе редовно в друг клуб.

Русо беше привлечен за 1.1 милиона евро и сега Лудогорец се надява да възвърне поне част от тези пари. Припомняме, че наемът на аржентинеца в Льовен е струвал 300 000 евро.

След историческия пробив за Първа лига: Лудогорец прибира колосална сума пари от Европейското по футбол

Доминацията на Лудогорец не успява да задмине голмайсторско постижение на Левски

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички