New York Times гърми: Лудогорец ще продължи да съществува без Домусчиев
3366 0
Спортното издание на New York Times - The Athletic, излезе с нов мащабен материал за българския футбол през последните часове.
Отвъд Океана с интерес следят битката за титлата и по-конкретно дали Лудогорец ще докосне световния рекорд от 15 поредни титли. Това може да се случи още в края на месец май, стига „орлите“ да преборят Левски. „Сините“ са с 9 точки аванс във временното класиране, но и по-лош баланс в преките сблъсъци
Американските журналисти събраха различни мнения от България, а едно от тях е на бившия баскетболист Ерик Искренов, който към днешна дата е редактор към Nova Broadcasting Group.
Още: Лудогорец шокира Левски! Гол от световна класа удари "синята" мечта за титла
Какво ще се случи в Лудогорец без Домусчиев
Журналистът смята, че за Лудогорец има бъдеще, ако Домусчиев спре инвестициите в клуба:
„Лудогорец е устойчив, дори ако Домусчиев спре инвестицията си“, казва Искренов. Това е планирано за поне още пет години. Освен това е много малко вероятно собственикът да се откаже. Той има свой собствен имидж, за който да мисли, и как това може да се отрази на фармацевтичната му империя“.

В допълнение Искренов отчита, че подходът на Лудогорец е лош за самата Първа лига, но и за развитието на националния отбор:
Още: "Ще го направим въпреки симпатиите": Домусчиев с могъща закана към ЦСКА
„Повечето българи смятат, че доминацията на Лудогорец е критично лоша за развитието на националния футбол, но нещата са по-сложни.
Те подписват с много чужденци, които играят сезон или два и си тръгват. Те не допринасят за качеството на лигата. Тези играчи са твърде добри за местната лига, но не са достатъчно добри за истински европейски успех“.
Да награди Лудогорец и да седне до Домусчиев: Георги Иванов в Разград
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
