Неприятно: Тежък съперник ще търси отмъщение от Лудогорец в Шампионска лига

1635 0
Във вторник следобед Лудогорец научи съперника си в първия квалификационен кръг на Шампионска лига. "Орлите" бяха сред поставените на жребия в Нион и вариантите пред тях бяха Динамо Минск (Беларус), Кайрат (Казахстан), Ноа (Армения), Виртус (Сан Марино).
Още: ЦСКА, Левски или Лудогорец: Кой първи плати 400 000, за да не мисли за българи?
Впечатление от самото начало правеше присъствието на арменците, които бяха ръководени доскоро от Руи Мота. Именно той от по-малко от седмица е новият наставник на 14-кратния шампион на България.
Жребият на Лудогорец
Жребият отреди Лудогорец да стартира сезона с непоставения беларуски Динамо Минск.
- 8/9 юли Лудогорец - Динамо Минск
- 15/16 юли Динамо Минск - Лудогорец
Може да се каже, че отборите се познават сравнително добре, след като премериха сили едва преди година. Тогава във втория квалификационен кръг съперникът спечели домакинството си с 1:0, но загуби ответната среща с 0:2. На врата за Динамо беше актуалният страж на ЦСКА - Фьодор Лапоухов.
За жребия на Лудогорец
28 отбори участваха в днешното теглене за първия предварителен кръг на Шампионска лига. 14 от тимовете бяха поставени, а родният представител попадна именно в този списък със своя висок коефициент.
Двубоите са на разменено гостуване, а точно след месец ще се изиграе реваншът Първият двубой е на 8/9 юли, а вторият е седмица по-късно. Загубилите отбори изпадат във втория предварителен кръг на Лига Европа, което е и голямото предимство на Шампионска лига. Подробности за часовете на срещите ще има на 20-ти юни.
Официално и без изненади: Лудогорец ще атакува 15-а поредна с Руи Мота
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари