Най-голямото трансферно разочарование на Лудогорец напусна клуба: Връща се в Барселона
1414 0
Лудогорец обяви раздяла с испанския краен бранител Гонсало Авила. Известният още с прякора си Пипа футболист бързо си намери нов клуб. Днес той парафира с испанския Сабадел, който през този сезон ще бъде част от Ла Лига 2. Бранителят бе привлечен с огромни надежди, след като във визитката му присъстват престои в академията на Барселона и Еспаньол, но той така и не оправда очакванията.
Пипа сменя Разград с Барселона
Интересното е, че стадионът на новия му клуб се намира на едва 30 км от митичния "Камп Ноу", който е дом на каталунците.
Още: Нов треньор, старата игра: Лудогорец направи нещо невиждано в Европа

През миналия сезон Пипа за пореден път не намери място в редиците на "орлите" и бе изпратен да играе в дубъла. Интересното е, че там бе неизменна фигура и под ръководството на Тодор Живондов постоянно получаваше игрово време.
Той пристигна на "Хювефарма арена" през ноември 2023 г., но почти не е играл за тима. В рамките на три години, статистиката показва, че е взел участие в едва 19 срещи. За Лудогорец II дори има повече, макар и с една по-малко.
Междувременно изкара и два престоя под наем. Единият от тях бе в английския Уест Бромич, а другия - в испанския Бургос. Нито един от двата отбора обаче не се възползва от опцията да го купи.
Още: Лудогорец засрами България в Европа – пропадането продължава!
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички