Минути след резила на Лудогорец: В Левски се молят само за едно
5225 0
Лудогорец допусна сензационно първо поражение в родната Първа лига. "Орлите" бяха пребити от бой от ЦСКА 1948 в Бистрица, като финалният резултат от 5:4 лъже за това колко тежко е поражението за шампионите.
Въпреки че е едва първо през сезона в родния шампионат, Лудогорец вече изостава на 9 точки от лидера, макар и с мач по-малко. Разградчани имат 5 равенства и тепърва им предстои тежка програма до зимата, а формата на тима изглежда почти необратима.
Разбира се, големият победител (освен ЦСКА 1948) в днешния двубой е Левски. А на "Герена" имат само едно желание към настоящия момент.
Ще остане ли Руи Мота?
Форумите на Левски гърмят с призиви Мота да не бъде пипан от ръководството на Лудогорец. И поне засега молбите имат ефект, защото към 20:33 часа в понеделник вечер Кирил Домусчиев все още не е връчил уведомлението за уволнение на португалския специалист.

Мота дойде с големи претенции, но засега е напът да се превърне в най-слабия треньор в историята на Лудогорец - човек, стартирал първия сезон за "орлите" в Първа лига, с който няма да са шампиони.
Разбира се, за подобни прогнози все още е твърде рано, но предвид формата и най-вече играта на Лудогорец, желанието на "сините" фенове Мота да остане е напълно оправдано.
Надеждата е минимална
Кирил Домусчиев и компания никога не са се притеснявали да уволняват по няколко треньора на сезон, ако нещата не вървят. Слуховете от Разград сочат, че ръководството има достатъчно прични да уволни Мота, въпреки класирането в групите на Лига Европа. И нищо чудно поводът да е именно поражението в Бистрица. След края на мача, вярната агитна на Лудогорец в София скандираше "оставка, оставка".
Такава едва ли ще видим, но Мота със сигурност ще бъде уволнен. Въпросът е дали феновете на Левски ще бъдат зарадвани и португалецът ще остане поне още малко в Разград.
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички

Коментари