Лудогорец завърши годината с победа над "Ботев"

2045 0

Лудогорец победи с 1:0 гостите от "Ботев" (Пд) в последния мач от "А" група за тази година. "Орлите" останаха на второ място в класирането, като изостават на три точки от лидера ЦСКА.

Домакините започнаха много силно мача и още в първите минути можеха да отбележат гол, след като Марселиньо навлезе в наказателното поле, но вместо да стреля, се забави и топката му бе отнета. Още в 5-ата минута треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев трябваше да направи принудителна смяна, след като Йордан Минев получи контузия, а на негово място влезе Александър Василев. В 14-ата минута крилото на Лудогорец Мисиджан излезе сам по диагонала срещу Адам Стаховяк, но вратарят успя да избие топката. Малко по-късно тимът от Разград направи невероятен пропуск. Мисиджан нахлу в наказателното поле и предпочете да подаде на Жуниор Кишада, който обаче не успя да уцели вратата.

В 27-ата минута Лудогорец поведе в резултата, след като Жуниор Кайсара проби по дясното крило и центрира, топката попадна в Марселиньо, който я подаде на Абел Анисе и той със силен шут я прати във мрежата на "Ботев". Малко преди почивката Михаил Александров премина през вратаря Стаховяк, но уцели страничната греда.

Веднага след почивката халфът на "Ботев" Мариян Огнянов пусна перфектен пас към Иван Цветков, който изскочи сам срещу Милан Борян, но вратарят спаси удара на нападателя. Малко по-късно Мариян Огнянов центрира, а след това Лъчезар Балтанов стреля с глава, но Борян още веднъж се намеси на високо ниво и изби топката.

До края на мача играчите на "канарчетата" пропуснаха още няколко добри възможности за отбелязване на гол, но в крайна сметка загубиха с 0:1 в Разград.