Лудогорец разгроми Ботев (Враца) и е на 1/8 финал за Купата на България (ВИДЕО)

1989 0

Шампионът Лудогорец спечели с 4:0 гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Победага на разградчани дойде напълно заслужено, като се има предвид показаното на терена.

Старши треньорът на шампионите Георги Дерменджиев излезе с голяма част от резервите си в днешния мач, но това не повлия на крайния резултат.

Първият гол падна в 33-ата минута и бе дело на Лукас Саша. Бразилецът изведе Густаво Кампаняро, който си нагласи кълбото на десния крак и шутира. Стражът на Ботев Иван Иванов спаси, но при добавката притичалият Саша отбеляза с плътен удар по земя.

В 45-ата минута самият Кампаняро удвои резултата. Халфът напредна и подаде към Жуниор Кишада, който овладя и без да се бави му върна жеста. Бразилецът напредна и с прецизен удар не остави шанс на стража на врачани.

В 60-ата минута Георги Терзиев се разписа с глава след центриране от корнер за 3:0.

В самия край на мача Абел Анисе оформи крайният резултат след точно изпълнена дузпа, дошла след задържане на Кампаняро в наказателното поле.

БОТЕВ ВР - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Лукас Саша 33

0:2 Кампаняро 45

0:3 Терзиев 60

0-4 Анисе 90д

БОТЕВ (ВРАЦА): 27. Иван Иванов, 8. Мартин Сандов, 3. Мартин Димов, 39. Иван Пенев, 2. Тодор Гочев, 19. Ивайло Михайлов, 15. Илиян Илиев, 16. Калоян Цветков (67-Петков), 14. Ивайло Цветанов, 22. Павел Петков (78-Василев), 9. Тодор Чаворски (84-Краев)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Милан Борян, 77. Витиня (37-Шоколаров), 24. Преслав Петров, 55. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 11. Жуниор Кишада, 10. Густаво Кампаняро, 93. Вирджил Мисиджан (73-Александров), 92. Джоди Лукоки (80-Чунчуков)

Ето и как се развиха останалите мачове за Купата на България, които се играха днес:

2:3 Стивън Петков 74

В мача между Етър и Нефотихимик се играят продължения, като резултатът до момента е 1:1.