Лудогорец обърна Витоша в зрелище на "Васил Левски"

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

1219 0

Шампионът Лудогорец изигра изключително интересен двубой срещу Витоша Бистрица и спечели с 4:2 срещу новака в Първа лига.

Лудогорец срещна сериозни трудности, най-вече заради слабата си игра в защита, но все пак успя да спечели.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Григор Долапчиев през първата част, но гостите изравниха с голове на Върджил Мисиджан и Козмин Моци за 2:2 до почивката.

След нея Густаво Кампаняро и Жуниор Кишада реализираха още два пъти за втората победа на българския шампион през този сезон.

И тази среща, подобно на мача между Верея и Левски, не мина без груби съдийски грешки. Първо, при 2:2 в началото на втората част, реферите отмениха гол на Кампаняро заради несъществуваща засада на Сисиньо, а при 2:3 в края на двубоя съдиите предотвратиха ново попадение във вратата на бистричани, отсъждайки засада, покрита от защитник с 2 метра.