Кешеру откри головата си сметка за Лудогорец, шампионите оглавиха "А" група

Снимка: ludogorets.com

2658 0

Лудогорец записа нова победа в "А" група. Тази вечер разградският тим се наложи над Пирин (Благоевград) като гост с класическото 3:0. Резултатът откри Александър Василев, а с два гола се отчете новото попълнение Клаудиу Кешеру. Владислав Стоянов бе оставен на пейката за първи път от началото на сезона, а на негово място се появи Милан Борян.

С успеха Лудогорец се изкачи на първото място във временното класиране преди изиграването на мачовете утре. Пирин пък остава на дъното в таблицата, като все още няма победа. Това бе и причината в заключителните минути на срещата феновете на домакините да започнат да скандират "Оставка" по адрес на наставника на Пирин Неделчо Матушев.

Първо полувреме

Началото на срещата започна сравнително равностойно. В 16-тата минута дойде първото по-сериозно положение пред някоя от двете врати. Козмин Моци стреля с глава, но топката уцели напречната греда.

Пет минути по-късно Кешеру също нямаше късмет и удари гредата след грешка в отбраната на домакините. Топката обаче попадна в непокрития Александър Василев, който с техничен удар я прати в мрежата и откри резултата в полза на Лудогорец.

В следващите минути играта се накъса, тъй като реферът Александър Костадинов показа няколко жълти картона на футболисти на двата отбора. Малко след това напрежението ескалира, след като фенове на Пирин започнаха да хвърлят бутилки по терена.

В 36-тата минута Лудогорец удвои аванса си. Този път точен бе Клаудиу Кешеру, който вкара дебютния си гол за разградския тим.

В добавеното време на първото полувреме Светослав Дяков също имаше възможност да се разпише, но Костов се намеси добре и не позволи нов гол във вратата си.

Второ полувреме

Едуард Ераносян направи първата си смяна веднага след почивката. Играта напусна Марселиньо, а на негово място се появи Вандерсон. Мартин Тошев на два пъти имаше добра възможност да намали изоставането на своя тим, но Борян внимаваше.

В 58-та минута Кешеру можеше отново да се разпише. Той стреля от корнер, но топката срещна десния страничен стълб. В 61-та Лудогорец направи резултата класически. Мисиджан центрира в наказателното поле, където Кешеру беше непокрит. Новото попълнение на Лудогорец засече топката и без проблеми я прати в мрежата на Костов.

Въпреки убедителната си преднина, шампионите продължиха да атакуват вратата на Пирин. Лукоки на два пъти опита да се разпише, но вратарят на домакините отново спаси отбора си.

Пирин също търсеше почетното попадение. Добра възможност се откри пред Тони Тасев, но защитата на Лудогорец се справи.

Пирин (Благоевград) - Лудогорец 0:3

Състави:

Пирин (Благоевград): Красимир Костов, Юлиан Попев, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Богомил Дяков, Еденилсон Бергонси (16 - Венцислав Бенгюзов), Антон Костадинов, Тони Тасев, Илия Карапетров (80 - Благов), Мартин Тошев (70 - Антонио Хаджииванов), Маркиньос

Треньор: Неделчо Матушев

Лудогорец: Милан Борян, Александър Василев (65 - Александър Василев), Александър Александров, Козмин Моци, Абел Анисе, Натанаел, Светослав Дяков, Върджил Мисиджан (80 - Лукас Саша), Марселиньо (46 - Вандерсон), Сисиньо, Клаудиу Кешеру

Треньор: Едуард Ераносян

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград

Съдия: Александър Костадинов