Извъртяха пълен обрат срещу Лудогорец в Турция

Снимка: БГНЕС

2028 0

Българският шампион Лудогорец допусна първото си поражение по време на подготвителния лагер в Турция. "Орлите" поведоха с 2:0 срещу втория в класирането на Казахстан Кайрат, но отстъпи в края с 2:3.

Българският тим започна ударно срещата като до 10' вече водеше с 2:0. Мисиджан пое в близост до наказателното поле и с мощен изстрел не остави шанс на съперниковия вратар в 6'. 4 минути по-късно Марселиньо изведе отлично Лукоки по крилото, който успя да намери Мисиджан и холандският ас вкара втория си гол в мача.

Четири минути по-късно Кайрат успя да върне едно попадение. Исаел изненада Хорхе Броун с далечен шут и кълбото се озова в мрежата. До края на полувремето Лудогорец имаше още няколко отлични шанса, но нов гол не падна.

След множеството смени на Димитър Димитров - Херо, нивото в играта на българския тим спадна, а Кайрат се добра до пълен обрат с голове на Исланхам (70) и Сарсенов две минути преди края.

В 70-ата минута завършилият но второ място в първенството на Казахстан изравни. Исланхам реализира от дузпа, след като Козмин Моци постъпи доста глупаво, като избута в гърба състезател на противника.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЛУДОГОРЕЦ:  Броун, Лукас Саша, Форстър, Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки, Мисиджан (Ренан, Моци, Горалски, Натанаел, Терзиев, Кампаняро, Шверчок, Жоао Пауло, Ковачев, Кешерю, Керчев)