Грешният ход, провалил сезона на Лудогорец - петното, което няма измиване
843 0
Сезон 2025/26 завърши по много неприятен начин за хегемона в Първа лига Лудогорец. 14-кратните шампиони не спечелиха трофей за първи път от 14 години насам, като сдадоха короната в родния елит на Левски. Много фенове на българския футбол си задават въпроса какво всъщност се случи с разградчани и какво точно допринесе за свободното падане на "орлите", превръщайки ги от доминант - в отбор, който едва се добра до квалификациите за Лига на конференциите.
Голямата грешка на Лудогорец
Отговорът може да е само един - уволняването на Игор Йовичевич. Хърватският специалист пристигна на пожар на "Хювефарма Арена" през 2025 година и само за няколко месеца спечели цели 3 трофея. Шефовете в Разград обаче не видяха, че имат бъдеще с него начело и след края на кампанията 2024/25 решиха да го освободят от задълженията му.
Още: Започва се! Лудогорец стартира мощна сделка - нещо невиждано в Първа лига

Истината обаче е, че с Йовичевич начело Лудогорец мачкаше. Той пристигна след раздялата с Георги Дерменджиев и веднага вдигна отбора. Първо, той спечели Суперкупата на България. Впоследствие си осигури титлата в Първа лига, а след това завърши требъла, спечелвайки Купата на България.
Проблемите на Лудогорец започнаха след раздялата с Йовичевич. Неговият наследник - Руи Мота, не се представи никак добре начело на тима и бързо бе уволнен. Последва ерата на Пер-Матиас Хьогмо, който наистина успя да внесе някаква мотивация в съблекалнята, но и това не стигна на разградчани да спечелят титлата.
Още: В Разград взеха най-важното решение: Български специалист поема Лудогорец
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички