Грандиозни пропуски на бивши левскари лишиха Лудогорец - Арда от интрига! (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

3661 0

Лудогорец победи Арда с 2:0 в последния мач от 29-тия кръг на Първа лига. Мачът можеше да има съвсем друг изход, ако Борислав Цонев не бе изпуснал на празна врата в началото на срещата. В 82-та минута с нов грандиозен пропуск се отчете друг бивш играч на Левски - Станислав Иванов.

С 11-та си поредна победа във всички родни тунири от началото на годината, Лудогорец се откъсна на цели 11 точки пред втория Черно море и на 12 пред третия ЦСКА София. В последния кръг от редовния сезон "орлите" гостуват на Хебър. Арда пък е на 9-то място с 39 точки, с минимални шансове за класиране в Топ 6.

Проследете как се разви мачът минута по минута ПО-ДОЛУ!!!

Още: Един от контузените в Левски пред завръщане за мача с Берое

Лудогорец води уверено на Арда

Стартови състави

Лудогорец (4-4-2): Падт - Терзиев, Вердон, Сундберг, Сон - Текпетей, Нареси, Пьотровски, Рик Джонатан - Дуа, Руан Секо  Ст. треньор: Георги Дерменджиев

Още: След дербито с Левски: Драгомир Драганов свири и важния мач на ЦСКА за Купата срещу Ботев

Арда (4-1-4-1): Господинов - Лозев, Стоев, Крачунов, Ебензер - Хюсеинов - Иванов, Котев, Цонев, Юруков - Офор  Ст. треньор: Николай Киров

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

2'- Пропиляна възможност за Лудогорец! Руан Секо свали с глава към Куадо Дуа, но ударът му бе прекалено слаб и бе уловен от Господинов.

3' - Греда за Арда! Борислав Цонев отправи страхотен параболичен удар от границата на наказателното поле и топката се отби в напречната греда.

Още: Венцеслав Стефанов ще се бори с чужденците в Първа лига - иска от БФС правило за шестима българи

13' - Грандиозен пропуск за Арда! Лъчезар Котев отлично изведе Стаси Иванов, ударът му се отби в страничната греда, а при добавката Борислав Цонев не уцели опразнената врата!

16' - Слаб удар на Стаси Иванов през човек, Падт спаси без проблем.

27' - Спокойни минути след бурното начало. Далечен удар на Руан Секо профуча близо до вратата на гостите.

29' - Диагонален изстрел на Текпетей от добра позиция премина на сантиметри от страничния стълб на Господинов.

Още: Антон Недялков се завърна към тренировките с Лудогорец (ВИДЕО)

30' - Гол за Лудогорец! Рик Джонатан центрира остро отдясно и Куадо Дуа с летящ плонж разстреля вратаря на Арда с глава. 1:0!

36' - Хитър удар с глава на Пьотровски от много малък ъгъл бе избит от голлинията от защитник на Арда, а след това друг играч на гостите блокира последвалия шут на Текпетей.

42' - 2:0 за Лудогорец! Текпетей изпълни силен тъч към Пьотровски, който хитро остави топката да мине покрай него, залъгвайки защитник на Арда, и с мощен шут в близкия ъгъл отбеляза.

45+1' - Заучено положение от корнер - Рик центрира към Пьотровски на близка греда, но изстрелът му с крак бе спасен от Господинов.

ВТОРА ЧАСТ:

52' - Червен картон за Арда! Христо Митев фаулира откъсващия се срещу Анатоли Господинов, Бърнард Текпетей, и след щателна проверка чрез ВАР, Никола Попов промени първоначално вдигнатия жълт картон на червен!

56' - Опасен изстрел на Куадо Дуа, при който се създаде зрителна измама, че топката влезе в мрежата.

66' - Темпото драстично спадна през втората част. Лудогорец води, с човек повече е на терена и сякаш загуби интерес към мача....

67' - Сон проби, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Господинов.

69' - Текпетей сервира топката към Рик, но ударът му от дузпата бе блокиран от играч на Арда. След малко Педро Нареси отправи хубав прав вътрешен удар, който обаче премина покрай страничната греда.

72' - Лудогорец се активизира в последните минути. Удар по земя на Рик Джонатан бе спасен от Господинов.

83' - Нов огромен пропуск за Арда! Ел Мами Тетах пусна топката малко пред границата на вратарското поле, но там непокритият Станислав Иванов не уцели вратата от чиста позиция.

84' - В ответната атака Ивайло Чочев отправи опасен удар с глава, но вратарят на гостите спаси.

89' - Кайо Видал дриблира покрай двама души от Арда, но ниският му удар бе избит в корнер от Господинов. Стражът на гостите след това спаси още един удар на Педро Нареси.

90+1' - Току що влезлият Спас Делев можеше да отбележи, но за кой ли път Господинов спаси. Лудогорец има двуцифрен брой удари във всяко едно полувреме - общо 23-25, заедно с блокираните.

КРАЙ НА МАЧА!

Преди мача

Арда нямат победа при визита на "Хювефарма Арена" в исторически план. За последно те гостуваха през есента на 2022 г., а срещата завърши 1:1.

По-рано през сезона отборите отново не успяха да излъчат победител, но този път не успяха да си вкарат и гол. В официален двубой Лудогорец за последно не е успял да вкара при загубата от Сервет у дома с 0:1 на 22-и февруари.

Арда преди седмица сложи край на негативната си серия от две загуби и реми с успех над Славия (2:1). Лудогорец само през 2024 г. е в серия от 9 поредни победи.