Динамо (Москва) срази Лудогорец, разградчани с първа загуба в контролите

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

1076 0

Шампионът на България Лудогорец записа първа загуба в летните контроли, след като отстъпи с 1:3 пред руския гранд Динамо (Москва) в Австрия.

За Лудогорец се разписа Жоао Пауло, а за Динамо точни бяха Вандерсон, Фатос Бечирай и Александър Зотов.

В 25' след добра атака на разградчани, която завърши с подаване към Жоао Пауло в наказателното поле на Динамо. Бразилецът преодоля вратаря и прати топката в опразнената врата за 1:0. След попадението играчите на Георги Дерменджиев вдигнаха темпото и взеха превес.

В края на първата част, обаче, Динамо изравни. Вандерсон се възползва от рикошет и от няколко метра прати топката в мрежата зад Ренан за 1:1. Още в началото на второто полувреме Динамо излезе напред в резултата. Бечирай получи топката непокрит в наказателното поле на Лудогорец. Първият му удар срещна гредата, но при добавката с глава той прониза вратата на българския тим.

В 54' руснаците поведоха с 3:1. Йонов проби чудесно и намери Зотов, който не сгреши на няколко метра от вратата.

Утре ще бъде последната проверка на Лудогорец на австрийска земя. Тя е срещу друг руски тим – Терек (Грозни).