Черно море спря Лудогорец в Разград и си тръгна с точка


Черно море спря Лудогорец в Разград и си тръгна с точка
Снимка: Ludogorets.com

2240 0

Лудогорец завърши 1:1 с Черно море в Разград в двубой от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Така, за пореден път се потвърди, че "моряците" са сред най-неудобните съперници за шампионите. "Орлите" изоставаха до 84', когато влезлият като резерва Якуб Швиерчок се разписа. В края на първата част Актау се разписа за 0:1.

На "Лудогорец Арена" в Разград "орлите" не бяха докрай концентрирани през първата част и изостанаха в резултата малко преди почивката, когато цялата защита на тима подцени центриране отдясно на Родриго и Фахт Актау не сбърка от близко разстояние. Домакините натиснаха през втората част в търсене на изравнителен гол и създадоха куп положения. В 74' домакините поискаха дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Черно море на Патрик Андраде, Кабаков остави играта да продължи, сматайки, че играта с ръка е неумишленаУспяха да стигнат до попадение обаче чак в 84-та минута, когато резервата Якуб Швиерчок се разписа с изстрел от далечно разстояние.

В 87' разградчани стигнаха до второ попадение на Клаудиу Кешеру, но Георги Кабаков свири фаул, с което сериозна ядоса домакините. В продължението на мача Лудогорец остана с човек по-малко след директен червен картон на Сисиньо. По този начин тимът на Станислав Генчев остава на върха с 47 точки, докато "моряците" стигнаха до ценна точка в битката за топ 6 и заемат пета позиция с актив от 28 точки

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички