Лудогорец претърпя тежък обрат от Байер и започва със загуба в Лига Европа

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

11233 0

Българският шампион Лудогорец претърпя неприятна загуба с 2:3 от Байер Леверкузен в първия си мач от сезона в турнира Лига Европа. Играчите на Пауло Аутори играха стабилно през първите 45', но през втората част изпуснаха контрола и претърпяха поражение.

Очаквано срещата започна с натиск на немския тим, но "орлите" откриха резултата. Клаудио Кешеру даде аванс на своя тим с прекрасно изпълнение на свободен удар. Преди 30' "зелените" вкараха втори гол, след като Марселиньо завърши красива атака по левия фланг.

До края на първата част гостите върнаха едно попадение чрез Хаверц, а през втората част направиха пълен обрат и спечелиха срещата в Разград.

Срещата започна по-силно за гостите от Байер Леверкузен, които на два пъти опитаха да стигнат до ранен гол. До такъв обаче стигна българският шампион Лудогорец след 8' игра. След пробив на "зелената" атака по десния фланг, се стигна до нарушение. Зад топката при пряк свободния удар застана Клауидо Кешеру, който по прекрасен начин преодоля стената и не остави шанс на Храдецки - 1:0.

Отборът на Байер отново наложи натиск и се настани в половината на "орлите", но в 27' играчите на Пауло Аутори организираха бърза контра атака. Топката бе изчистена и бързо стигна до Джоди Лукоки, който обаче не успя да центрира на свободния Вандерсон. 3' по-късно обаче Лудогорец удари за втори път. Кешеру с пета изведе Вандерсон. Бразилецът напредна от ляво и видя свободния Марселиньо и добре сви топката, като опитният халф нямаше как да сбърка - 2:0.

Очаквано немският тим продължи да натиска пред вратата на Ренан и в 39' се стигна до попадение. След недобре изчистена топка в наказателното поле, Кай Хаверц с удар от границата на наказателното поле, преодоля стража на българския шампион - 2:1.

През втората част гостите продължиха да търсят попадение и стигнаха до такова след 62' игра. Брант бе изведен от ляво и опита изстрел, който Ренан изби, но Телин бе на правилното място, за да засече топката - 2:2.

За съжаление гостите стигнаха до пълен обрат едва 6' след изравнителния си гол. Играчите на Пауло Аутори изгубиха топката в средата на терена и Кор напредна до наказателното поле, където подаде на Хаверц, който добре се обърна и с хубав изстрел с десния крак матира Ренан - 2:3.

След добра игра на Кешеру край аут линията, се стигна до корнер за Лудогорец. При центрирането Антон Недялков игра с глава, но топката се удари в дясната греда на Байер.

ЕТО КЪДЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ МАЧА ЛУДОГОРЕЦ - БАЙЕР!

СЪСТАВИ:

Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков, 10. Кампаняро, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

Байер Леверкузен: 1. Храдецки, 4. Та, 5. С. Бендер, 7. Паулиньо, 8. Л. Бендер, 10. Брант, 11. Телин, 18. Вендел, 21. Коор, 23. Вайзер, 29. Хаверц

Лудогорец влезе сравнително лесно в групите на турнира, побеждавайки далеч по-непретенциозни съперници в последните два кръга на квалификациите. "Орлите" обаче разочароват с представянето си в Европа, след като отпаднаха рано-рано от Шампионска лига, а освен това записаха само 2 победи като гост до момента в европейската си кампания.

Байер Леверкузен обаче не идва в най-доброто си състояние. Отборът записа 3 поредни загуби на старта на Първа Бундеслига и се представя отчайващо слабо след края на миналогодишната кампания, когато "аспирините" изпуснаха да се класират в Лига Европа.

Лудогорец откри кампанията си в Лига Европа през миналия сезон срещу Хофенхайм, като тогава шампионите на България спечелиха с 2:1 след пълен обрат над силната селекция на Юрген Нагелсман. Дали ще спечелят и днес, предстои да разберем.

Стартовите състави очаквайте в 21:00 часа!