Лудогорец постигна трудна победа над Ботев в Пловдив (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

2121 0

В едно от дербитата на кръга в Първа лига  лидерът в класирането Лудогорец победи Ботев Пд с 3:1 като гост и увеличи на 6 точки преднината си пред Левски

Още в 3-тата минута Лукоки изведе Лудогорец напред в резултата. Той използва груба грешка на Крум Стоянов в защитата на Ботев.

В ответната атака Ботев беше близо до изравняване, но Владислав Стоянов успя да спаси удара на Жоао Паоло.

Все пак бразилецът успя да изравни резултата 5 минути по-късно. Той се въпрозва от грешка на Игор Пластун и много бързо върна Ботев в мача.

Отново Жоао Паоло отправи опасен удар към вратата на Лудогорец в 27 минута, но не намери целта.

Първият жълт картон в мача беше показан в 41-та минута на Жуниор  Кишада от Лудогорец.

Първият жълт картон на Ботев беше показан на Даниел Златков в 51 минута. Натанаел ке озова в опасна позиция и отправи удар, но защитник на Ботев го бликира в 55-та минута.

Много опасна ситуация за Лудогорец беше пропусната в 62-та минута.  Кищада и Лукоки се сблъскаха и пропиляха положението за разградчани.

Лудогорец повежда в резултата с 2:1 след гол на Кампаняро в 70-тата минута. Голът дойде след рикушет в крака на Серкан Юсеин, който прехвърли стража на пловдивчани. Този гол е първи за Кампаняро в шамионата.

Реакцията на треньорския щаб на Ботев беше първа смяна в мача. Даниел Кутев замени Иван Стоянов.

Ръмънският нападател Клаудиу Кешеру се появи на терена като замени Жуниор Кишада в 72-та минута.

Влезлият като резерва Клаудиу Кешеру увеличи преднината на "орлите" до 2 гола аванс в 79-та минута. Голът дойде след страхотно центриране на Йордан Минев.

Докрая на двубоя двата отбора извършиха няколко смени. Наско Милев и Кристиан Добрев замениха Омар Косоко и Иван Иванов за Ботев, а за Лудогорец Върджил Мисиджан и Абел Анисе влязоха на местата на Вандерсон и Джоди Лукоки.

Стартови състави:

БОТЕВ ПД: Георгиев, Панов, Златков, Стенио, Стоянов, Юсеин, Омнабес, Неделев, Иванов, Косоко, Жоао Паоло

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Натанаел, Паломино, Пластун, Дяков, Кампаняро, Кишада, Вандерсон, Лукоки, Кафу

Botev - Ludogoretz 1:3 by hristiyan-georgiev