10 години по-късно: Голям шанс пред Лудогорец да атакува Шампионска лига
1483 0
10 години след последното българско участие в основната фаза на Шампионска лига - Лудогорец е претендент за завръщане сред най-добрите. Победителят от двойката между Лудогорец и Ференцварош ще бъде сред поставените на жребия за плейофите в Шампионска лига, който е в понеделник в Нион.
Лудогорец се измъчи, но продължава да се приближава към Шампионска лига
Това означава, че ако българският шампион достигне до четвъртия кръг ще има шанс да премери сили с някой конкурентен съперник.
Съперниците в плейофа за Шампионска лига
Някои от потенциалните съперници на българския шампион в плейофа са много добре познати, като Карабах и Слован Братислава. Базел и Щурм Грац са сред непоставените отбори, както и победителите от двойките Пафос/Динамо Киев, Кайрат/Слован Братислава и Шкендия/Карабах.
Жребият е в понеделник (4 август) от 13:00 часа. Мачовете от плейофите в Шампионска лига са на 20 и 27 август.
Припомняме ви, че Лудогорец е вторият български отбор след Левски в групите на Шампионска лига, но от последния подвиг минаха цели 10 години. Тогава "орлите" попаднаха в една група с ПСЖ, Арсенал и Базел, но се представиха повече от достойно и с трите си точки продължиха към елиминациите в Лига Европа.
Шокиращ развой за един от най-добрите в ЦСКА след връзката с Лудогорец
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички

Коментари