След вихрено второ полувреме: Крумовград впечатли срещу слаб Локомотив Пд (ВИДЕО)

Снимка: Alexander Karamfilov / LAP.bg

664 0

Крумовград победи с категоричното 3:1 Локомотив Пловдив в домакинския си двубой на Спортен комплекс "Никола Щерев – Старика" в мач от 23-ия кръг в Първа лига. И трите попадения паднаха през второто полувреме.

Домакините успяха да поведат в 54', когато Серкан Юсеин порази вратата на "смърфовете", а Джунейт Али удвои преднината на Крумовград в 76-ата минута. 10 минути преди края Оливер Кандем се "отличи" с автогол, като първоначално голът бе записан на Алекс Колев. След това обаче се оказа, че рикошетът е оказал голямо влияние за удара и бе променено.

Петър Андреев вкара почетното попадение за Локо Пд в добавеното време.  Владимир Медвед пък бе изгонен в и 85' и остави "черно-белите" с човек по-малко.

Крумовград бе по-деен от самото начало, а първият точен удар бе в 23', когато Серкан Юсеин стреля, но Кристиан Томов изби. Малко преди края на полувремето Локо изпусна най-чистото си положение. Оливер Камдем проби отдясно и подаде към свободния Мартин Райнов, но от чиста позиция изпусна.

В 50' гостите Кристиан Томов допусна грешка и подаде към Александър Колев, който отправи изстрел, но топката за втори път в двубоя срещна гредата. Пет след това Крумовград откри резултата. Димиър Тонев получи отляво и центрира в наказателното поле, където Серкан Юсеин засече с крак за 1:0.

Четвърт час преди края домакините решиха мача с втори гол. Октай Юсеин шутира, а Кристиан Томов спаси с тяло. Топката стигна до Джунейт Али, който при добавката вкара за 2:0. В 81' "смърфовете" допуснаха трети гол. Димитър Тонев проби отдясно и подаде към Александър Колев. Той шутира с левия крак и насочи топката към мрежата. Малко пред голлинията, в опит да я изчисти, защитникът Оливер Камден си отбеляза комичен автогол за 3:0.

Ситуацията за Локомотив стана още по-зле в края, когато появилият се от скамейката Владимир Медвед си изкара втори жълт картон и след червен трябваше да напусне терена. В добавеното време на срещата Мичи Нтело се разписа и отбеляза почетното попадение за Локомотив.