Монтана би дузпата на Локомотив Пд за Купата

1148 0

Монтана изхвърли Локомотив Пловдив от турнира за Купата на България с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията на "Лаута" завършиха при резлутат 1:1.

Локомотив Пловдив откри резултата в 43-ата минута. Мартин Камбуров пусна брилянтен към Йоан Ласиман, който центрира във вратарското поле и Емил Гъргоров простреля вратаря на гостите. Това беше първо попадение за Бадема с "черно-белия" екип.

Монтана изравни с гол на Иван Минчев. Неразбирателство в защитата на Локо Пд позволи на Борислав Балджийски да отнеме топката. Нещо повече в този момент тай се оказа на празна врата, но Ел Харуби с изключителна изява успя да парира удара. При добавката обаче Минчев не сгреши за 1:1.

До края на редовното време двата тима не можаха да си вкарат още голове. Така логично се стигна до продължения.

В 105-ата минута гредата спаси Локомотив от ново попадение след удар на Асен Георгиев.

При дузпите Пламен Крумов и Емил Гъргоров изпуснха за домакините, а от Монтана сгреши само Асен Георгиев. Така тимът от Северозападна България продължава на 1/4-финалите.