Локомотив Пловдив триумфира в железничарското дерби в Купата на България

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1227 0

Локомотив Пловдив води на Локомотив София с 1:0 в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България. Първия гол вкара капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев в 46-ата минута. В добавеното време на срещата Кристиан Гомис подпечата победата за пловдивския тим.

Локомотив София създаде първа по-сериозна опасност в 22-ата минута. Мики Орачев излезе сам срещу Пиргов, но стреля встрани то вратата. Пловдивчани бяха близо до гола в 40-ата минута, като тогава удар на Салинас беше спасен от Александър Любенов.

В 46-ата минута Локомотив Пловдив поведе след диагонален удар отдалеч на Димитър Илиев. Столичани имаха претенции за дузпа в 55-ата минута, но съдията Валентин Желязков подмина ситуацията.

Софианци направиха нов пропуск в 76-ата минута. Пинсон не успя да уцели вратата след като излезе сам срещу Пиргов. Във втората минута на добавеното време Кристиан Гомис не остави шансове на съперника и оформи крайното 2:0.

А собственикът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски заплаши шеф в БФС.