Локомотив Пловдив се препъна като гост на Ботев Враца

Снимка: Lap.bg

1117 0

Ботев Враца и Локомотив Пловдив не успяха да се победят, като завършиха наравно 0:0 в мач от шестия кръг на Първа професионална лига. Локомотив бе много близо до гола в 22-та минута, когато Венсан Марсел стреля отблизо, но Костов реагира отлично и спаси с крак. Кълбото се озова на крака на Шакил Сно, който шутира по земя, но вратарят на Ботев Враца се намеси решително.

В 38-ата минута Ботев можеше да вкара чрез Виктор Василев, но Илко Пиргов спаси. Ботев Враца бе на косъм от това да поведе в 63-та минута. Мирослав Маринов проби отдясно и успя да подаде по земя в наказателното поле. С острата топка на сантиметри се размина Виктор Василев, който трябваше само да я насочи към полуопразнената от Пиргов врата.

Вратарят на Ботев Красимир Костов направи няколко важни спасявания, с което не позволи на Локомотив да вкара. Ботев Враца събра 9 точки в актива си и се намира на пета позиция. Локомотив Пловдив продължава да търси оптималната си форма, като има само 2 точки в класирането.