Локомотив обърна Марица в Пловдив, играч на проби при "смърфовете" се разписа

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1247 0

Локомотив Пловдив победи Марица с 3:1 в контролна среща, изиграна във втория по големина град в България. "Смърфовете" стигнаха до успеха чрез обрат, въпреки че изоставаха в резултата до 75-ата минута.

През първото полувреме зрителите не станаха свидетели на голове, но втората част започна обещаващо, след като Айкут Янъков от Марица се разписа с глава. Петнадесет минути преди края на срещата Георги Минчев бе фаулиран в пеналта и сам вкара отсъдената дузпа.

В 80-ата минута каращият проби в отбора Самсон Комолафе бе изведен зад защитата и промуши топката покрай вратаря за 2:1. В заключителните секунди на срещата се стигна до разбъркване пред вратата на Марица, а Гомис бе най-съобразителен, отправи удар и оформи крайното 3:1.