Локо Пловдив ще зимува над Левски - гол с ножица в основата: Нов фаворит за изпадане от Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

1961 0

Локомотив Пловдив записа важна победа за финал на календарната 2023-та година. "Сърмофевете" надделяха с 3:0 над Пирин Благоевград, за да стигнат до едва втория си успех в последните осем мача във всички турнири.

Чрез победата пловдивчани събраха 38 точки и се качиха на 4-тото място. Зад тях остава Левски с 35, но с по-добри показатели в преките двубои, а над тях - ЦСКА (с 4 точки актив). Пирин пък записа трети пореден мач без победа и се затвърди като фаворит за изпадане, заемайки 14-ото място с 16 точки (три по-малко от Локомотив София).

Предстои зимна пауза, а след нея Локомотив Пловдив ще се завърне към официалните мачове с трудно гостуване в Кърджали на Арда през февруари. Пирин пък ще поднови сезона след около два месеца срещу Левски в Благоевград.

Всички попадения в сблъсъка паднаха през второто полувреме. Конте (51'), Бабакар (54') и Георги Минчев от дузпа (63') направиха резултата класически по-малко от 20 минути след подновяването на играта. Първите двама се отличиха с красиви попадения, след като първият реализира ножичен удар, а вторият се отличи с чудесен пробив и прецизен завършващ удар.

В 74-тата минута пък Суда пропусна 11-метров наказателен удар за гостите и пропусна да върне интригата. Локомотив надигра своя опоненти заслужено стигна до успеха, след като имаше осезаемо предимство по всеки ключов аспект от играта.

Така вече в шест поредни официални мача Пирин не може да победи "смърфовете". В тях благоевградчани са записали едно равенство и пет поражения и едно равенство. Последният им успех е от септември 2017 година, когато громят с 5:0 у дома опонента си.