Локо Пловдив и Арда спукаха топката на старта на плейофите, ВАР отмени гол и червен картон

2052 0

Отборите на Локомотив Пловдив и Арда Кърджали не успяха да се победят след равенство 0:0 на "Лаута" в първия мач от плейофите за участие в бараж за евротурнирите.

В дебюта на Александър Томаш "железничарите" не впечатлиха особено и се задоволиха с домакинско равенство.

Още в петата минута бившият нападател на ЦСКА Тонислав Йорданов изведе Арда напред в резултата, но ВАР отмени попадението.

В 26-ата минута пък главният арбитър Димо Димов реши да изгони вратаря Илко Пиргов, но ВАР отново се намеси и коригира грешката на съдията.

През втората част и двата отбора имаха своите положения за отбелязване на гол, но пък им липсваше късмет.

Така Локомотив остава лидер сред четирите отбора от седмо до десето място с 35 пункта, а Арда е трети с 30.

Между тях се нарежда Берое с 32, а ЦСКА 1948 има 30 точки, като двата тима играят един срещу друг по-късно днес.