Локо (Пд) победи пестеливо Верея и запази сили за дербито с Ботев

2637 0

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България по футбол. В мач от 1/16-финалната фаза на турнира "смърфовете" победиха като гост отбора на ФК Верея от Стара Загора с 2:0.

През първото полувреме пловдивчани имаха тотално надмощие над своя съперник, който не отправи нито един удар в очертанията на вратата на Божидар Стойчев.

Бившият национал на България Живко Желев си отбеляза автогол в 13-ата минута на мача, с който Локомотив поведе в резултата.

В 29-ата минута Янко Сандански вкара втори гол за гостите, за крайното 2:0 за Локомотив.