Локо (Пд) опази точката на "Лаута" срещу Славия

5307 0

Локомотив (Пд) успя да опази точката при домакинството на Славия във втори кръг от новия сезон в "А" група. "Смърфовете" направиха 1:1 с "белите" от София. Домакините поведоха в резултата в 30-ата минута с гол на Дани Кики. Гостите изравниха в 52-ата след попадение на Мишел Платини. През втората част столичани бяха по-добрият отбор на терена и имат повече причини да съжаляват за изгубените 2 точки.

Двата тима влязоха с настроение в двубоя, след като стартираха успешно новото първенство. "Смърфовете" направиха 1:1 като гост на Левски, а "белите" разбиха с 4:1 Марек. Съперниците не впечатлиха с представянето си в началото и до 25-ата минута имаше само по един удар към двете врати. Пет по-късно обаче Благой Наков подаде на Кики, който стреля от дъгата на наказателното поле и с точен удар в горния десен ъгъл на Георги Петков откри. До края на първата част Богомил Дяков получи травма и бе заменен от Георги Вълчев. Принудителната рокада бе извършена в 39-ата минута.

Столичани започнаха много силно второто полувреме. В 50-ата минута Платини стреля слабо с глава, но не можа да затрудни Господинов. Две минути по-късно обаче бившият нападател на ЦСКА и Лудогорец получи шанс да се поправи и го оползотвори по най-добрия начин. Фернандо да Силва центрира, а Платини с глава насочи много точно кълбото в мрежата за 1:1. Това е втори гол за бразилеца с белия екип за първенство, след като наказа и Марек преди седмица.

СТАТИСТИКА:

Мач от втори кръг в "А" група

ЛОКОМОТИВ (ПД) – СЛАВИЯ 1:1

1:0 Дани Кики 30

1:1 Мишел Платини 52

ЛОКОМОТИВ (ПД): 12. Йордан Господинов, 2. Ивайло Димитров, 15. Ангел Грънчов, 5. Деян Молдованов, 4. Венелин Филипов (57-18. Христо Стамов), 17. Богомил Дяков (39-11. Георги Вълчев), 19. Ванчо Траянов, 6. Благой Наков, 14. Станислав Маламов (77–21. Бирсент Карагерен), 10. Александър Якимов, 9. Дани Кики

СЛАВИЯ: 1. Георги Петков, 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 26. Димитър Везалов, 4. Кире Ристевски, 11. Мичел Бургзорг (90–9. Вилиан Бижев), 8. Станислав Генчев, 7. Жереми Манзоро, 33. Карлос Фонсека (86–71. Диего Фераресо), 10. Фернандо да Силва (79–20. Иван Вълчанов), 20. Мишел Платини