Кокала си тръгна победен при завръщането си на "Лаута"

2766 0

Локомотив (Пловдив) продължи успешното си представяне в "А" група с трудна победа у дома над последния в класирането Хасково. "Черно-белите" надделяха минимално над тима на бившия си треньор Емил Велев, като победното попадение бе дело на младата надежда Бирсент Карагерен в 4-ата минута.

Успехът изкачи "смърфовете" с още една позиция в класирането и те вече са на девета позиция с 16 точки. Хасково остава прилепен за дъното в своя 12-и пореден мач без победа.

Ранен гол окрили Локомотив за втора поредна победа в първенството. В 4-ата минута Богомил Дяков елиминира няколко защитници на гостите, навлизайки в наказателното поле, и подаде към Карагерен. Младокът от движение успя да открие резултата - 1:0 за Локомотив.

Шанс за адекватен отговор се откри пред Хасково в 13-ата минута. Тогава Дончо Атанасов проби отляво и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Коруджиев, който шутира, но защитник на Локо изби в последния момент.

В 19-ата минута Карагерен бе намерен от Ванчо Траянов и стреля, но не вложи достатъчно сила и Пейков спаси. Две минути по-късно Мартин Камбуров падна в наказателното поле след леко съприкосновение с играч на Хасково, но Цветан Кръстев прецени, че няма дузпа.

Локомотив потърси да затвърди предимството си с втори гол във вратата на последния в "А" група. В 36-ата минута Благой Наков стреля от 7-8 метра, но в последния момент защитник на гостите изби на около метър пред голлинията. Опитът на Якимов след това да се разпише също беше неуспешен.

През втората част "черно-белите" започнаха по-прибрано, явно с намерението да разчитат предимно на контраатаки. Постепенно гостите от Хасково успяха да изравнят играта, но така и не успяха да стигнат до гол. В 64-ата минута пред тях се откри сериозен шанс да се върнат в мача. Йордан Господинов изпусна топката, Майкъл Тевия се възползва и отправи изстрел, но бранител в черно-бяло успя да избие в корнер.

В 74-ата минута футболистите на Хасково скочиха към главния съдия с искане за дузпа, но Кръстев не посочи бялата точка.

Основното оръжие в атаката на домакините - Мартин Камбуров, прояви себе си с бомбен шут към вратата на Пейков в 75-ата минута. Стражът на Хасково обаче изчисти в корнер.

Шест минути преди края на редовното време хасковлии останаха с човек по-малко на терена, след като Димитър Алексиев получи втори жълт картон. "Черно-белите" обаче не успяха да се възползват за по-убедителна победа.