Футболът ни ще е по-нормален, ако грандовете са като Локо (Пд)


Футболът ни ще е по-нормален, ако грандовете са като Локо (Пд)

1453 0

Да ви прави впечатление как се държи този сезон една от най-буйните агитки в България - тази на Локомотив (Пловдив)? А да сте забелязали как се държат футболистите на този отбор? Или треньорите? Дори директорите? Какво е общото между всички тях ли? Те станаха други!

За всичките си домакински мачове Локомотив има само една глоба, но няма как да мине без нея. Защото какво е пловдивското дерби без пиротехника!?

Във всички останали срещи даже люспа не е полетяла към терена. Защо ли? Защото тези, които миналата пролет едва не запалиха "Лаута" в дербито с "Ботев" сега са от другата страна. Всъщност са от двете страни и когато направят някоя щуротия, сами си я плащат. И тъй като парите са кът, намаля и ненужната агресия.

В същото време футболистите на Локомотив са най-коректните в "А" група! Това е отборът с най-малко получени картони. Дори фаворитът на съдиите Лудогорец е по-наказван от "черно-белите". И пак причината е същата. В тази криза, ако си дърводелец и можеш само да риташ, сам си плащаш. Ако си леке и само мърмориш - същото. Затова и колкото и да бе ощетен в някои срещи, отборът на Локомотив не надигна глас срещу съдиите. Единствено Мартин Камбуров си го позволи, но той е... Камбуров!

Дори големи уста като Зума и Атанас Узунов гледат да се занимават със своя двор, вместо да залагат на словесни престрелки. За треньорите да не говорим - нито Неделчо Матушев, нито Христо Колев след това са си позволявали такива волности на тъчлинията, че след това да се налага грешни пари да излизат от и без това празната клубна каса.

И то накрая какво излезе? Не стига, че Локо е народен и свободен, но същият този народ осъзна каква е цената на революцията. Трябва да си по-дисциплиниран, по-отговорен към твоето, защото то е наистина твое. От което следва, че може би българският футбол ще стане далеч по-нормален, ако и други клубове станат повече народни като Локомотив, отколкото комисионерски като ЦСКА и "Левски". Неслучайно софиянци всеки кръг нещо плащат на БФС! Докато на "Лаута" - чупиш-купиш.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички