Черно море живна след 3:0 над Локо (Пд)

1279 0

Никола Спасов направи мечтания си пореден дебют начело на Черно море. "Моряците" постигнаха победа с 3:0 над Локомотив (Пд).

Така новият треньор изведе тима до първи успех от началото на сезона. През изминалата седмица Черно море стана третият клуб, който смени наставника си през този сезон след Лудогорец и Левски.

През първото полувреме срещата бе равностойна, като липсваха головите положения пред двете врати. Малко преди почивката обаче нападателят на домакините Георги Божилов откри резултата, след като се възползва от асистенция от корнер на Симеон Райков.

В 56-ата минута падна вторият гол за "моряците". Михаил Венков направи центриране, двама играчи на Черно море се разминаха с топката и тя попадна в Симеон Райков, който я прати в мрежата на вратата, пазена от Йордан Господинов. Малко по-късно Райков отново се разписа, но този път от пряк свободен удар.

Статистиката отчита, че двата отбора са изиграли общо 85 мача помежду си. Черно море вече има 25 победи срещу 35 загуби, а тези два тима са завършвали 25 пъти наравно.