Арда разгроми Локомотив Пловдив

1558 0

Арда победи Локомотив Пловдив като домакин с 5:1 на старта на 24-ия кръг на родното футболно първенство.

Още в 3-ата минута на мача в Кърджали Петко Ганев върна с глава много лошо топката към Мартин Луков. А от ситуацията се възползва пресиращият Парвиз Умарбаев, който с точен прехвърлящ удар откри резултата, реализирайки за гостите - 0:1.

Последва обаче голов спектакъл за домакините. В 25-ата минута Александър Георгиев изравни след шут от няколко метра.

Четири минути по-късно Тонислав Йорданов с глава бе точен за 2:1. Петко Ганев в 33-ата минута от близка дистанция покачи на 3:1. А в 66-ата минута Иван Тилев реализира от много чиста позиция за 4:1. Светослав Ковачев в 90-ата минута на срещата вкара за разгромното 5:1.

В 58-ата минута пък Райън Бидунга от гостите получи директен червен картон. Локо Пд е на седмата позиция в класирането с 31 точки. Арда е на 9-ата с 28 пункта. Седмото място може да се окаже много важно, защото има опция да донесе квота за евротурнирите след плейофи.