Вратарят на Локо (Пд) отчая ЦСКА, историческа победа за "смърфовете"

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

2015 0

Локомотив (Пловдив) постигна историческата си първа победа като гост на "Българска армия" на ЦСКА с 1:0, благодарение на ранно попадение на Дани Кики още в 10-ата минута.

"Смърфовете" се възползваха от най-добрата си контраатака в срещата и рано-рано направиха това, което в последствие домакините не можаха, въпреки безбройните си положения пред вратата на Ясин Ел-Харуби.

Мароканският страж на Локо (Пд) направи изумителни спасявания в течение на целия двубой и имаше основната заслуга "армейците" да останат единствено с 20-те си удара, които не можаха да им донесат дори точка.

ЦСКА остана с 21 точки на трето място, но може да бъде изместен от Черно море (20) или Дунав (19), като разликата с лидера Лудогорец е вече 7. Локомотив събра 16 и е временно седми.

Локомотив почна силно срещата и нямаше помен от домакински натиск на ЦСКА в първите минути. Още в 10-ата минута гостите от Пловдив се възползваха от рехавата защита на "армейците" по дясното крило. Симеон Райков намери Дани Кики, който проби покрай Станислав Манолев и с диагонален изстрел оплете топката в мрежата - 0:1.

ЦСКА обсади вратата на гостите след инкасираното попадение и Преслав Йорданов изпусна две изгодни положения от няколко метра фронтално срещу вратата да изравни. Преди това пък Руй Педро не можа да нанесе решителен удар след сериозно разбъркване в пеналтерията, а вратарят Ел Харуби се намеси отлично.

В 21-ата Арсенио отправи хубав шут от 20-ина метра, който бе отразен от стража. 120 секунди по-късно Ел Харуби направи две поредни фамозни спасявания - първо на опасен удар на Диого Виана, а след това с глава на Педро.

Прслав Йорданов пропиля третия си златен шанс в 31-ата минута, малко преди Ел Харуби отново да бе направил невероятна намеса.

В 40-ата минута Кирил Котев изчисти на празна врата пред погледа на Йорданов, а секунди по-късно Чорбаджийски с глава не намери очертанията.

В 45-ата пък Кирил Котев препъна Руй Педро в наказателното поле, но съдията вместо дузпа, показа жълт картон за симулация.

В 50-ата минута Станислав Манолев с хубав шут от пряк свободен удар провокира поредната фамозна намеса на Ел Харуби.

В 65-ата минута феновете на ЦСКА се хванаха за главата отново - Давид Симао с изстрел от чиста позиция след продължителна атака прати кълбото на сантиметри от гредата. Секунди по-късно пък Ел Харуби не се намеси по най-добрия начин, но пред голлинията топката бе изчистена.

В крайна сметка след още няколко пропуска ЦСКА трябваше да се примири със загубата - 0:1.

ЦСКА: 30. Конов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 11. Манолев, 6. Пинто, 17. Симао, 7. Виана, 9. Йорданов, 21. Руи Педро, 10. Нунеш

Локомотив (Пловдив): 16. Ел Харуби, 71. Крумов, 6. Котев, 5. Виданов, 14. Горанов, 17. Траянов, 18. Райнов, 9. Кики, 11. Камбуров, 27. Бакалов, 13. Райков